Objevte výhody psaní rukou: Jde o skvělý relax a nejúčinnější formu učení

Objevte výhody psaní rukou: Jde o skvělý relax a nejúčinnější formu učení

Psaní tužkou na papír bylo posledních pár let považováno spíše za přežitek. Zápisníky a pera z nahradily moderní technologie – telefony, tablety a počítače. Brzy však vyšlo najevo, že to bylo velice ukvapené. V určitých případech psaní rukou nic nenahradí.

 

Hlavní benefity psaní rukou

 

  • Plné soustředění

Během psaní na papír se náš mozek plně soustředí pouze na jednu činnost a není ničím rozptylován. O textu více přemýšlíme. Díky tomu, že psaní na papír je pomalejší než ťukání na klávesnici, máme prostor na hledání souvislostí a pochopení textu jako celku.

  • Trénink paměti

Je vědecky dokázáno, že vše, co napíšeme tužkou, si mnohem snáze zapamatujeme. V případě vlastních rukou psaných školních výpisků nám během učení není text cizí, což nesrovnatelně urychlí jeho pochopení i zapamatování.

  • Neomezené možnosti

Během psaní zápisků na počítači, zejména při předmětech jako je matematika, fyzika, chemie či biologie, je velmi obtížné rychle a bez chyb zaznamenat grafy, vzorce a diagramy. Přitom na papír vše vyšvihneme raz dva.

  • Kvalitní relax

Neklid, roztěkanost, nezvladatelné proudy myšlenek. S tím vším nám může pomoci právě tužka a papír. Ať už k nastolení pohody potřebujete sepisovat a odškrtávat seznamy úkolů nebo popsat své pocity a zážitky, vyzkoušejte to! Najděte si klidný kout, pohodlně se posaďte a vypište se z toho.

  • Punc jedinečnosti

Být originální, svůj, nezaměnitelný. To je něco, po čem často toužíme. Často si však neuvědomuje, že i rukopis je něco, co je jedinečné. Proč se ho tedy dobrovolně vzdávat a vyměnit ho za neosobní písmenka na monitoru?

 

Efektivní propojení papíru a digitálního světa

 

Možná vám teď běží hlavou, že všem benefitům psaní rukou plně rozumíte, ale v dnešní digitální době je těžké vzdát se telefonu a počítače. A máte absolutní pravdu.

 

Naštěstí však existují technologie, které dokáží tradiční papír propojit s vaším chytrým zařízením.

 

Kuličková pera Neo Smartpen a LAMY Safari ncode v sobě mají zabudovaný miniaturní senzor, který snímá tahy na papír a okamžitě je přes Bluetooth posílá do aplikace ve vašem telefonu.

 

Díky tomu můžete využívat všechny výhody psaní perem na papír, ale zároveň už nikdy žádný lísteček neztratíte, nepolijeme a vše můžete snadno nasdílet nebo poslat mailem. Každou poznámku, graf i diagram budete mít bezpečně zálohovaný v telefonu. No není to bomba?