Dokonalý dárek pro učitele | Online výuka s ním bude hračka!

Dokonalý dárek pro učitele | Online výuka s ním bude hračka!

Lámete si hlavu s dárky pro dospěláky? Pokud je někdo z vašich blízkých učitel nebo učitelka, máte vyhráno. Sada pro učitele Smart Class Kit je dárkem, který nejen překvapí a nadchne, ale také každému učiteli ušetří spoustu práce nejen během online výuky.

 

 

O co jde?

Základem této sady je chytré pero, tedy propiska se zabudovaným snímačem, která dokáže přes Bluetooth přenést vše, co touto tužkou napíšete na papír z naší nabídky, do mobilu, tabletu i počítače.

 

Chytré pero lze zakoupit i samostatně, sada Smart Class Kit je však přizpůsobena na míru právě vyučujícím.

 

Sada obsahuje:

 • chytré pero Nao Smartpen Dimo v černé barvě,
 • podložku Smart Plate,
 • poznámkový blok Smart Class Note,
 • stojánek na telefon,
 • papírový controller,
 • hrot pro práci s tabulkou Smart Plate,
 • protiskluzové samolepky,
 • návod k použití v angličtině,
 • baterie AAA.

 

Jak Smart Class Kit funguje?

Chytré pero Neo Smartpen Dimo v sadě Smart Class Kit ocení učitelé a přednášející, kteří chtějí tvořit kvalitní video obsah pro své studenty či kolegy. S pomocí aplikace Paper Tube můžete přední kamerou chytrého zařízení zaznamenávat svůj výklad (obraz i zvuk) a zároveň s publikem sdílet svou obrazovku i vše, co si během přednášky chytrým perem zaznamenáte do bloku před sebou.

Výukové lekce či přednášky můžete snadno sdílet v reálním čase prostřednictvím programů Zoom, Skype nebo Microsoft Teams. Každé video, které natočíte, se navíc uloží do připojeného zařízení ve formátu MP4. Velmi snadno ho následně můžete nahrát na YouTube nebo jiný vzdělávací web.

 

Po zapnutí aplikace Paper Tube se vám zobrazí dvě základní varianty použití.

 1. Chytré pero v kombinaci s poznámkovým blokem.
 2. Sdílení PDF nebo JPG uloženého v zařízení a jeho úprava - vpisování, zvýrazňování, dokreslování.

 

 

 Varianta č. 1: Poznámkový blok Smart Class Note

Během této varianty použítí můžete použít jakékoliv chytré pero a jakýkoliv zápisník či blok z naší nabídky. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme zvolit učitelský blok Smart Class Note, který můžete zakoupit samostatně i v sadě pro učitele Smart Class Kit.

Blok Smart Class Note je dokonale přizpůsobený výuce a online přednáškám. Vše, co do něho napíšete chytrým perem se velmi přehledně zobrazí celému vašemu publiku. V horní části bloku naleznete interaktivní lištu s ikonami, na které stačí ťuknout perem, pokud chcete zastavit nahrávání, vrátit se o krok zpět či například barevně zvýraznit některou část psaného výkladu. Během přednášky tedy není vůbec nutné nechat se vyrušovat jakoukoliv interakcí s mobilním telefonem. Ten využíváte jen jako kameru a nástroj ke sdílení.

V praxi to vypadá tak, že během výuky přes Zoom, Skype nebo Microsoft Teams studenti vidí i slyší vás, a zároveň sledují všechny tahy ve vašem bloku. Snadno tak můžete odučit plnohodnotnou hodinu či vést přednášku i meeting z pohodlí domova.

Varianta č. 2: Smart Plate

Během tohoto způsobu využití aplikace Paper Tube je nutné vlastnit tabulku Smart Plate, kterou aktuálně nenabízíme samostatně, ale je k dispozici v rámci sady Smart Class Kit.

Pokud neholdujete psaní na prázdnou plochu, ale raději k výuce či přednáškám používáte připravené materiály, je pro vás druhá možnost použití aplikace Paper Tube - a to s tabulkou Smart Plate.

Přímo do aplikace snadno nahrajete libovolné PDF nebo JPG. Vaši studenti ho okamžitě uvidí, a to i společně se vším, co do něj doplníte. Jak? Opět velmi jednoduše. Tentokrát nebudete psát do bloku, ale vezmete si na pomoc stylus (z pera vytáhnete kuličkovou náplň a nahradíte ji stylusem) a tabulku Smart Plate – obojí je součástí sady Smart Class Kit.

 

Online výuka bez sady Smart Class Kit

K aplikaci Paper Tube lze připojit i jiné chytré pero než Dimo (M1+, N2 i Lamy Safari). Pokud vám postačí sdílet se studenty vaše zápisky a kresby v bloku a nepotřebujete Smart Plate, můžete si zdarma stáhnout aplikaci Paper Tube a pustit se do toho! Učitelský blok Smart Class Note je samostatně k zakoupení zde. Pokud si vyberete jiný zápisník z naší nabídky, není problém, aplikace si rozumí s každým formátem. Pouze učitelský blok Smart Class Note je však doplněn o lištu s interaktivními ikonami, na které stačí ťuknout perem, pokud chcete zastavit nahrávání, vrátit se o krok zpět či například barevně zvýraznit některou část psaného výkladu.

 

 

Nevyhovuje vám práce s mobilním telefonem nebo tabletem? Pak můžete využít další možnost vedení online výuky - aplikaci Grida Board, kterou spustíte jednoduše v internetovém prohlížeči Google Chrome na webové stránce gridaboard.web.app. Jedinou podmínkou je, že váš notebook nebo počítač musí mít Bluetooth. Jen tak ho lze spárovat s chytrým perem a využívat Grida Board naplno. 

Více o této možnosti se dozvíte v tomto článku | Grida Board: Objevte nejjedodušší způsob, jak vést online lekci