Co si představit pod pojmem CHYTRÉ PERO?

Co si představit pod pojmem CHYTRÉ PERO?

Každé z našich per se na první pohled tváří jako běžné kuličkové pero. A bez obav ho tak můžete samozřejmě i používat. Najdete v něm kuličkovou náplň typu D1, se kterou lze psát na jakýkoliv papír.

 

Pokud však pero zapnete a připojíte přes Bluetooth k chytrému zařízení (telefonu, tabletu či počítači), stáhnete si aplikaci a vezmete si k ruce některý ze zápisníků nebo diářů z naší nabídky, začnou se dít zázraky.

 

Jak to funguje?

 

Pod hrotem pera je umístěna kamera, která snímá tahy pera. Na každém papíře zápisníku značky Neo Smartpen je natištěna jedinečná okem téměř neviditelná mřížka, díky které se snímač orientuje v prostoru. Ihned tak pozná, do kterého bloku, na jakou stránku a na jaké místo píšete či kreslíte.

Cokoliv si napíšete chytrým perem na chytrý papír se vám zrcadlí v aplikaci na vámi vybraném zařízení – nejčastější volbou je mobilní telefon.

 

K čemu je to dobré?

 

ívejte si pohodlné psaní na papír a zároveň v aplikaci na mobilu nebo tabletu využívejte veškeré vymoženosti dnešní doby jako je:

  • automatické zálohování,
  • organizování,
  • editování (úprava tučnosti, barvy, přemístění, umazání),
  • exportování (PNG, PDF, křivky, MP4, GIF, URL),
  • digitalizace ručně psaného textu,
  • export událostí z papírového diáře do online kalendáře,
  • sdílení (pomocí vámi používané aplikace, např. e-mail, WhatsApp, Messenger, Viber, Facebook, Instagram, Outlook, zpávy, Twitter).

Stačí připojit pero přes Bluetooth k chytrému zařízení a spustit aplikaci. Na výběr máte z mnoha verzí. Jejich přehled najdete přímo tady.

 

 

Váš text i kresby můžete v aplikaci Neo Studio snadno vylepšovat. Pomocí gumy lze umazat nepovedené tahy, tužkou lze cokoliv dopsat či dokreslit. Nechybí ani funkce zvýrazňovače v několika barvách a šířkách. Pomocí lasa snadno označíte části textu, které chcete přebarvit či ztučnit.

 

Díky zoomu tohle vše dokážete provádět s maximální přesností, což využijete především u nákresů a kreseb. Na již upravenou stránku lze samozřejmě možnosti i nadále dopisovat či dokreslovat cokoliv pomocí pera a papíru. Kreativitě se meze nekladou.

 

Pokud vlastníte pero, které podporuje funkci transkripce (Neo Smartpen M1+, Neo Smartpen N2 nebo LAMY Safari), můžete převést svůj rukopis na digitální text, jež snadno nasdílíte do textového editoru (např. Wordu), poznámek nebo třeba e-mailu. Se škrabopisem neuspějete, avšak běžný rukopis pera rozeznají bez obtíží. A to hned ve třiceti jazycích včetně češtiny.

 

 

Další funkce aplikace Neo Studio najdete po kliknutí na tři tečky v pravém horním rohu aplikace. Kromě pokročilých úprav si v tomto menu můžete vybrat, v jakém formátu stránku nasdílíte. Kromě běžných formátů jako je PDF, PNG, SVG nebo sdílení pomocí URL můžete využít také kreativní a zábavné exportování nazvané Media Share do formátu MP4 nebo GIF – skvělé pro využití na sociálních sítích.

 

Nevíte si rady s výběrem? Napište nám na info@pisuchytre.cz nebo vyberte jednu z cenově zvýhodněných sad. Každá sada je poskládaná na míru člověku, který jí bude obdarovám. Ať už je to středoškolačka, středoškolák, vysokoškolák, manažer, učitelka nebo učitel, budou to milovat!