Časté dotazy

Funguje pero s běžným papírem?

Ano, ale je třeba na používaný papír natisknout speciální značky, podle kterých se bude pero orientovat v prostoru. Lze používat papíry formátu A4 a A5. Kvalita tisku ovlivňuje kvalitu přenosu dat. Proto osobně doporučujeme psát do zápisníků, bloků, sešitů a diářů, které nabízíme. Jde o stoprocentně spolehlivý způsob a pohodlné i elegantní řešení.

Tiskové podklady k potisku vlastních papírů najdete zde.

 

Popsal jsem celý sešit a chci začít psát do nového, který je však stejný. Jak to udělat, aby se text nemíchal?

U starého sešitu v aplikaci Neo Studio stačí jednoduše omezit zápis nových dat dle návodu níže.

 

 

Lze text na papíře mazat?

Nelze. Mazat lze až v aplikaci, do které se text přenáší. Jde opravdu o papír a kuličkové pero (propisku).

 

Jak dlouho pero vydrží bez servisu - nutnosti výměny hrotu nebo baterie či jiného?

V perech je klasická kuličková náplň (D1 nebo M21 dle typu pera). Její výdrž záleží na četnosti používání stejně jako u běžných psacích potřeb. Lze ji snadno vyměnit. Co se baterií týče, záleží na typu pera. Dimo je na AAA baterie, ostatní pera se nabíjí přes mikro USB.

 

Jak dlouho vydrží pero nabité?

  • Neo Smartpen Dimo - při běžném používání 27 hodin
  • Neo Smartpen M1+ - při běžném používání 17 hodin
  • LAMY Safari - při běžném používání 11 hodinJak dlouho pero vydrží bez servisu - nutnosti výměny hrotu nebo baterie či jiného?

 

Musí být pero během psaní či kreslení připojené k mobilnímu telefonu či jinému chytrému zařízení?

Nemusí být připojené, musí však být nabité a zapnuté. Při splnění těchto podmínek pero vše, co napíšete, uloží do své vnitřní paměti. Jakmile později spustíte Neo Studio či jinou aplikaci a připojíte pero, budete mít možnost vše z vnitřní paměti pera převést do aplikace.

 

Mohu své poznámky vidět a upravovat ve více zařízeních?

Ano, díky cloudovému úložišti je to po přihlášení pomocí Google nebo Apple účtu do aplikace Neo Studio možné. Více se dočtete zde.

 

Jakou má chytré pero vnitřní paměť?

Nejmenší vnitřní paměť má chytré pero Neo Smartpen Dimo, a to 2 MB, což odpovídá maximálně třem stranám velikosti A4. U tohoto pera proto doporučujeme vždy připojit pero k aplikaci. Ostatní pera mají vnitřní paměť 16, 90 nebo 100 MB. Zbývající kapacitu vnitřní paměti si můžete vždy snadno ověřit v aplikaci.

 

Pero nereaguje. Mohu ho nějak resetovat?

Ano, stačí na 30 vteřin podržet vypínací tlačítko. Pokud by tento způsob nezafungoval, neváhejte se na náš obrátit na info@pisuchytre.cz.

 

Co je to funkce transkripce?

Všechna pera kromě Neo Smartpen Dimo podporují funkci transkripce, což znamená přepis vašeho rukopisu do digitální podoby. V případě, že své poznámky chcete dále upravovat či sdílet jako digitální text např. ve Wordu, ušetří vám tato funkce mnoho času, které byste jinak promrhali přepisováním. Snímač pera rozpozná 30 jazyků včetně češtiny. Běžný psací i tiskací rukopis pero rozezná spolehlivě.

Tuto funkci podporují pera M1+ a LAMY Safari.

 

 

Jaká je v chytrých perech tuha?

U každého pera najdete jednu až dvě kuličkové náplně o tloušťce 0,8 či 0,7 mm, není však problém vyměnit je za takové, které vám lépe vyhovují. Výrobce doporučuje například náplně značek Zebra (4C -0.4/-0.5/-0.7/-1), Pilot (-8F/-8M) nebo Parker (D1 0.8/1).

 

Píše pero i za menší intenzity světla nebo se musí při pološeru přisvicovat?

Úroveň osvětlení nijak neovlivňuje funkce pera. Obecně platí, že pokud na to, co píšete, vidíte vy, vidí to i senzor v chytrém peru.

 

Je někde možné chytré pero Neo Smartpen vyzkoušet?

Ano, chytrá pera můžete vyzkoušet i přímo zakoupit během pracovní doby na naší provozovně na adrese Žirovnická 2389/1a, 106 00 Praha 10 - Záběhlice. Abychom se vám mohli plně věnovat, doporučujeme se ozvat na info@pisuchytre.cz a domluvit si schůzku, během které vám vše ukážeme a vysvětlíme. Pokud však přijdete bez ohlášení, čas si na vás samozřejmě velice rádi najdeme.

 

 

Potřebuji poradit. Na koho se mohu obrátit?

Neváhejte napsat na info@pisuchytre.com. Ochotně vám poradíme s výběrem pera, zápisníků i nastavením aplikace, pokud již pero vlastníte. Samozřejmě není problém spojit se přes videohovor a zodpovědět vám veškeré otázky a produkt vám ukázat.