RSS

Zápisník příspěvky '2023' 'září'

Aplikace Paper Tube
Aplikace Paper Tube

Pomocí aplikace Paper Tube můžete přední kamerou chytrého zařízení zaznamenávat svůj výklad (obraz i zvuk) a zároveň s publikem sdílet svou obrazovku i vše, co si během přednášky chytrým perem zaznamenáte do bloku před sebou.

Výukové lekce či přednášky můžete snadno sdílet v reálním čase prostřednictvím programů Zoom, Skype nebo například Microsoft Teams. Každé video, které natočíte, se navíc uloží do připojeného zařízení ve formátu MP4. Velmi snadno ho následně můžete nahrát na YouTube nebo jiný vzdělávací web.

Po zapnutí aplikace Paper Tube se vám zobrazí dvě základní varianty použití.

  1. Chytré pero v kombinaci s poznámkovým blokem.
  2. Sdílení PDF nebo JPG uloženého v zařízení a jeho úprava - vpisování, zvýrazňování, dokreslování.

 

 Varianta č. 1: Pero + poznámkový blok

 

Během této varianty použítí můžete použít jakékoliv chytré pero a jakýkoliv zápisník či blok z naší nabídky. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme zvolit učitelský blok Smart Class Note, který můžete zakoupit samostatně i v sadě pro učitele Smart Class Kit.

Blok Smart Class Note je dokonale přizpůsobený výuce a online přednáškám. Vše, co do něho napíšete chytrým perem se velmi přehledně zobrazí celému vašemu publiku. V horní části bloku naleznete interaktivní lištu s ikonami, na které stačí ťuknout perem, pokud chcete zastavit nahrávání, vrátit se o krok zpět či například barevně zvýraznit některou část psaného výkladu. Během přednášky tedy není vůbec nutné nechat se vyrušovat jakoukoliv interakcí s mobilním telefonem. Ten využíváte jen jako kameru a nástroj ke sdílení.

V praxi to vypadá tak, že během výuky přes Zoom, Skype nebo Microsoft Teams studenti vidí i slyší vás, a zároveň sledují všechny tahy ve vašem bloku. Snadno tak můžete odučit plnohodnotnou hodinu či vést přednášku i meeting z pohodlí domova. Níže naleznete videonávod.

 

 

Varianta č. 2: Smart Plate

 

Pokud neholdujete psaní na prázdnou plochu, ale raději k výuce či přednáškám používáte připravené materiály, je pro vás druhá možnost použití aplikace Paper Tube - a to s tabulkou Smart Plate.

Tabulku Smart Plate nabízíme samostatně či v rámci sady Smart Class Kit.

Přímo do aplikace snadno nahrajete libovolné PDF nebo JPG. Vaši studenti ho okamžitě uvidí, a to i společně se vším, co do něj doplníte. Jak? Opět velmi jednoduše. Tentokrát nebudete psát do bloku, ale vezmete si na pomoc stylus (z pera vytáhnete kuličkovou náplň a nahradíte ji stylusem) a tabulku Smart Plate.